Co je to CBN?

Co je to CBN? 
CBN  - Cannabinol, je netoxická sloučenina, která vzniká stárnutím- pomalou oxidací THC a je přítomen ve všech zralých až přezrálých rostlinách konopí.
Vědci zjišťují, že může mít nesčetné množství zdravotních využití.

shutterstock_1145648765_optimized
CBN je často označován jako super sedativum, které stimuluje přirozenou tvorbu melatoninu.
Někteří lidé si myslí, že CBN samo o sobě není nijak zvlášť sedativní. Jelikož se ho nejvíce nachází v “přezrálých” rostlinách a stejně, jako se stárnutím (vystavením vlivů kyslíku a slunečnho zářením) THC přeměňuje na CBN, tak zde monoterpenoidy zanechávají sedativnější okysličené seskviterpenoidy. Jinými slovy, starší konopí s vysokým obsahem CBN, má také vysoký podíl sedativních terpenů, jako jsou například Beta-karyofylen, Myrcen, Linalool a to by mohlo být příčinou toho, že se po CBN oleji krásně vyspíte.

Současný výzkum CBN je bohužel zatím v začátcích a je omezen jen několika studiemi, které dokazují jeho potencionálně léčivé účinky. 

 • JE ANTIBAKTERIÁLNÍ
  CBN byl testován na kmenech bakterií MRSA, což jsou bakterie rezistentní na antibiotika a zjistili, že je velkým antibakteriálním činidlem.
 • STIMULUJE CHUŤ K JÍDLU
  Vědci testovali CBN také na hlodavcích a ukázalo se, že po podání CBN se zvýšily jejich dávky jídla, což naznačuje, že by to mohl být účinný stimulant chuti k jídlu a narozdíl od svého příbuzného THC (rovněž velmi účinný stimulantem) je legální a netoxický.
 • MŮŽE PŮSOBIT JAKO DOBRÝ NEUROPROTEKTANT
  V jedné studii na hlodavcích vědci použili CBN při léčbě ALS a zjistili, že může zpomalit příznaky onemocnění a mohl by to být účinný nástroj nejen proti ALS, ale i dalším neurodegenerativním stavům, jako je například - Alzheimerova choroba (AD) a ostatní demence, Parkinsonova choroba (PD) a poruchy s ní související, Prionové choroby, Onemocnění motoneuronu (MND), Huntingtonova choroba, Spinocerebelární ataxie (SCA), Spinální svalová atrofie (SMA)
 • MOHL BY POMOCI I LIDEM TRPÍCÍM GLAUKOMEM
  Největší rizikový faktor pro glaukom je nitrooční tlak a v jedné studii bylo zjištěno, že CBN olej (stejně jako THC) tento tlak snižuje. 
 • PŮSOBÍ PROTIZÁNĚTLIVĚ 
  V laboratorních testech na hlodavcích bylo zjištěno, že jim CBN olej snižuje artritidu a to znamená, že by mohl pomáhat lidem například s revmatoidní artritidou. 

 FOTO: Shutterstock

*Veškeré informace, které uvádíme na naší webové stránce, instagramu, nebo facebooku, slouží pouze ke vzdělávacím prostředkům.Tato webová stránka nepodporuje a neschvaluje žádné dovolené, či nedovolené užívání omamných a psychotropních látek a také páchání jakékoliv jiné nezákonné činnosti. Další informace naleznete v našem Prohlášení o odpovědnosti.

 

LOGO HERB HELP 

 

 


Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení